Víte, že BlahaSoft získal třetí místo v anketě ShopRoku 2015 v kategorii Cena kvality?

  1. Základní údaje

EKONOM - účetní a evidenční systém

Hledáte profesionální a přístupný účetní program?

EKONOM | účetní a evidenční systém

Účetní a evidenční systém EKONOM je výkonný, snadno ovladatelný a cenově přístupný účetní software určený pro malé a střední firmy účtující v soustavě daňové evidence a podvojného účetnictví. Jeho předností je intuitivní ovládání, profesionální podpora a v neposlední řadě i skvělý poměr cena/výkon.

EKONOM - snadnější účtování pro každého

Chcete účtovat online?
Zkuste hosting EKONOMa a pracujte s EKONOMem online v cloudu přes internet. Ušetřete spoustu práce a starostí!

EKONOM je modulární systém a jeho obsahem je daňová evidence, podvojné účetnictví, fakturace, mzdy, maloobchod, sklady, majetek, kniha jízd, manažerská nadstavba a další moduly potřebné pro efektivní práci.

Je pravidelně aktualizován a uživatelé mají k dispozici včas všechny legislativní změny. V prvním roce zakoupení licence je technická podpora poskytována zdarma. Podívejte se na ceník.

Tři hlavní přednosti a charakteristiky programu

1. Kvalitní technická podpora

EKONOM | účetní a evidenční systém

Program je průběžně aktualizován, k dispozici je pro Vás telefonické a emailové poradenství, pomocí které Vám školení pracovníci pomohou vyřešit Váš problém.

K dispozici máte také diskusní fórum, kde autoři programu, lektoři a zkušení uživatelé nabízí odpovědi na spoustu Vašich dotazů. Na webových stránkách programu Ekonom najdete i přehled nejčastějších dotazů k programu, servis, poradenství, účetní kalendář a legislativní novinky. K dispozici je samozřejmě i elektronická nápověda a obsáhlý manuál k programu s typovými příklady.

V prvním roce zakoupení licence je technická podpora poskytována zdarma. Pro technickou podporu v dalších letech je potřeba mít zakoupenou aktualizaci.

2. Vynikající poměr cena/výkon

Nákupem programu Ekonom získáte jeden z nejstabilnějších a nejrychlejších účetních programů, který je pravidelně vybírán jako součást CD příloh odborných časopisů a je dodáván s novou výpočetní technikou renomovaných výrobců PC.

Spolu s více než 13 000 registrovanými uživateli tak máte záruku kvality a rozvoje programu spolu s Vaší firmou.

3. Jednoduchý a intuitivní způsob ovládání

Program Ekonom je určen pro Windows. Má intuitivní ovládání, jednoduchou instalaci a aktivaci programu bez hardwarového klíče. Prostředí programu Vám bude známé z MS Outlook včetně stromového menu, všechny funkce jsou dostupné pomocí klávesnice.

Budete moci využívat nejmodernější technologie a funkce, jako je export všech sestav do XLS, PDF, HTM formátu nebo do e-mailu s přílohou, automatická aktualizace měnových kurzů z internetu, odesílání SMS přímo z adresáře, atd.

Hlavní charakteristiky programu Ekonom

Krabice a CD - účetní a evidenční systém EKONOM

EKONOM je přizpůsoben požadavkům na moderní zpracování účetních dokladů. Rozvržení pracovní plochy umožňuje zvolit si styl práce, který Vám vyhovuje. Práce s ikonami dovoluje zvolit si pod nabídku Oblíbené takové ikony, se kterými bude pracovat účetní, skladník nebo fakturantka. Každý zaměstnanec má tímto způsobem možnost zvolit si moduly, které spadají do určeného rozsahu práce.

Automatická kontace dokladů na základě předkontací, možnost zpětných oprav v prvotních dokladech s automatickou vazbou do ostatních evidencí, rozkontace a případné slučování dokladů v účetním a peněžním deníku, tisk přiznání k dani z příjmů fyzických nebo právnických osob (v závislosti na zakoupeném modulu pro jednoduché nebo podvojné účetnictví) jsou součástí programu EKONOM.

Jednotlivé moduly jsou koncipovány takovým způsobem, aby při zadávání dokladů bylo možné využít již existujících dokladů (kopie). Propojení fakturací a objednávek se skladovým hospodářstvím umožňuje sledovat rezervace a objednávky na skladových kartách a přenášet skladové doklady do položek faktury. Objednávky lze evidovat na úrovni záhlaví dokladu i na úrovni položek a přenášet přímo do faktury bez vystavení skladového dokladu. Evidence zobrazuje vybavenost objednávek, dovoluje tisknout kupní smlouvy a zakázkové listy.

Doklady do pokladního deníku, fakturace i interních dokladů je možné zadávat na úrovni záhlaví dokladu i na úrovni položek. Import dokladů doplní jednotlivé evidence a následně je možné doklady zaúčtovat.

Homebanking zajistí automatické zpracování příkazu k úhradě, odeslání informací do bankovního ústavu a po stažení bankovního výpisu i automatické napárování plateb na vystavené nebo přijaté faktury. Příkaz k úhradě archivuje zadané informace a spolupracuje se mzdovým modulem.

Mzdy zahrnují personalistiku, výpočet mezd, výplatní lístky, výplatnice, přehledy pro OSSZ a ZP, přihlášky a odhlášky pro OSSZ, hromadné oznámení pro ZP, mzdový list, potvrzení o zdanitelných příjmech, potvrzení o zaměstnání (zápočtový list), nastavitelný mzdový číselník, pracovní kalendář, měsíční a roční přehled, volitelné parametry, filtr dle různých podmínek, definici platebních příkazů a příkaz k úhradě.

Skladové hospodářství obsahuje variabilní systém tvorby prodejních cen, propracovanou evidenci EAN kódů, možnosti vazby koeficientu ceny na adresu a oddělené evidence na jednotlivých skladových místech.

Kniha majetku sumarizuje odpisy dle jednotlivých skupin, provádí hromadný výpočet odpisů, umožňuje tisky seznamů i jednotlivých karet majetku.

Kniha jízd pro neomezený počet vozidel využívá pravidelných tras při zpětné rekonstrukci.

Výstupní sestavy podvojného i jednoduchého účetnictví lze zobrazit s rozlišením na střediska, zakázky a činnosti.

Další vlastnosti programu Ekonom

  • Propracovaný systém přístupových práv, možnost uzamčení období.
  • Možnost zpětných oprav všech dokladů s automatickou opravou všech svázaných evidencí včetně zaúčtování.
  • Daňová přiznání součástí účetnictví (bez příplatku).
  • Členění dokladů na střediska, zakázky, činnosti až do úrovně jednotlivých položek.
  • Zadání všech dokladů v tuzemské i cizí měně s vazbou na kurzovní lístek.
  • Propracovaný systém zálohování s kompresí, automatické zálohy s uživatelsky voleným intervalem, archiv záloh, možnost zálohování přímo do e-mailu.
  • Obousměrný Homebanking na většinu finančních ústavů.
Dostupnost CD jsou skladem, licence je generována do druhého dne od objednávky.
Dodání cca 2-5 pracovních dní, lze dodat jako krabici nebo e-mailem.
Výrobce ELISOFT s.r.o.
Cena za dopravu zdarma
Minimální konfigurace Pentium 4, HDD 500MB, RAM 512MB
Windows 7/8/10
Demoverze k dispozici zdarma, viz informace o demoverzi

Dotaz k produktu

Zde můžete napsat dotaz ohledně produktu EKONOM. Odpověď zašlu na Váš e-mail.

Pole označená * musíte vyplnit

Související stránky:

Nahoru Tisk Mapa stránek Naši partneři

Přečtěte si informace o zpracování osobních údajů (GDPR). Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Váš dotaz