Víte, že BlahaSoft získal třetí místo v anketě ShopRoku 2015 v kategorii Cena kvality?

  1. Podrobnosti

Fakturka - podrobné údaje

Objednat Fakturka

Doplňkový modul pro EET

K Fakturce lze dokoupit modul Elektronická evidence tržeb EET.

Adresář - Evidence organizací

Detail firmy z adresáře

Evidence organizací zajišťuje přehledné zobrazení základních údajů jednotlivých organizací. Po navedení organizace do evidence jsou automaticky přitahovány zapsané údaje ve všech funkcích. Tímto způsobem lze rychle a jednoduše navést organizaci do objednávky, faktury, příjmového dokladu či příkazu k úhradě. Záznamy je možno jakkoliv třídit, provádět nad nimi různé výběry a takto upravené sestavy vytisknout. Evidence organizací obsahuje také funkci pro zobrazení a tisk neuhrazených pohledávek a závazků.

Fakturace

Přehled vydaných faktur

Základní údaje vydaných faktur jsou zobrazeny v přehledu. Faktury lze aktualizovat, prohlížet, zapsat platbu, kopírovat. Dále lze tisknout faktury, dodací listy, duplikáty s přepočtem do jiné měny, adresy na obálky. Pro potřeby přenosu dat je zde funkce pro export a import údajů zvolené faktury. Z přehledu je také možné vytvořit upomínku ve formátu EML (Microsoft Outlook). Faktura má vazbu do evidence organizací a systémových číselníků. Systém umožňuje navádět a tisknout faktury v různých jazycích.

Přehled přijatých faktur

Detail došlé faktury

Základní údaje došlých faktur jsou zobrazeny v přehledu. Přehled obsahuje různé funkce pro práci s fakturami. Lze je aktualizovat, prohlížet, rušit, zapsat platbu, kopírovat. Aktualizace faktury se provádí na samostatném formuláři. Faktury mají vazbu do evidence organizací, systémových číselníků a do příkazů k úhradě. Základní údaje do přijaté faktury lze importovat.

Editace faktury

Detail vydané faktury

Formulář pro navádění vydaných faktur obsahuje základní údaje faktury. Údaje jsou svázány s datovými číselníky, evidencí firem, objednávek. Faktury mohou být vytvářeny z dřívějších vzorů. Taktéž každá nová faktura může být uložena jako vzor. Lze vystavovat faktury v domácí nebo cizí měně. Výsledné částky faktury v jiné měně jsou stále k dispozici. Přímo z formuláře lze navádět nové organizace do evidence. Faktura obsahuje také údaje o příjemci dodávaného zboží/služeb, zálohové platbě či poskytované slevě na celou fakturovanou částku.

Tisk v cizí měně

Tisk faktury v cizí měně

Tisk faktury umožňuje vytisknout formulář v jiné než navedené měně faktury. Přepočet se provádí automaticky dle kurzu v systémových číselnících. Faktura navedená v jiné než domácí měně má všechny náležitosti standardní faktury. Formulář obsahuje základní údaje dodavatele včetně bankovního spojení, údaje o odběrateli případně příjemci, přepravní informace, informace o fakturačních termínech. Jednotlivé řádky faktury jsou tištěny pod hlavičku faktury. Pokud se jedná o daňový doklad je tištěna také daňová rekapitulace. Daňová rekapitulace v tomto případě zahrnuje také měnu faktury a domácí měnu (Kč). Na faktuře je vytištěn aktuální kurz v době vystavení faktury.

Objednávky

Evidence umožňuje navést, aktualizovat a v přehledu zobrazit seznam již zapsaných objednávek. Odběratele je možné vybrat z evidence organizací. Objednávky lze kdykoliv vytisknout. Přehled objednávek obsahuje funkci pro vytvoření faktury z dané objednávky. Údaje objednávky jsou kompletně přeneseny do faktury - odpadá nutnost dvojího navádění.

Příkazy k úhradě

Funkce slouží k navedení a evidenci příkazů k úhradě. Do navádění příkazu je zapojena vazba do přijatých faktur. Údaje přetažené z faktury je možné dodatečně upravovat. Tiskový formulář hromadného příkazu k úhradě je použitelný pro většinu bank. Příkazy obsahují dále tisk pro vlastní potřeby s poznámkami k jednotlivým řádkům (platbám).

Kniha jízd

Přehled jízd

Kniha jízd umožňuje evidovat provoz jednotlivých vozidel v majetku firmy či soukromých vozidel. Každé vozidlo obsahuje základní a provozní údaje a údaje o řidiči. Rekapitulace zobrazuje vypočtené hodnoty z provozu vozidla.

Tisková sestava knihy jízd obsahuje základní údaje majitele vozidla a základní provozní údaje daného vozidla. Sestava obsahuje také místo pro jméno a podpis řidiče. Jednotlivé řádky v sobě nesou informace o provedených jízdách. Rekapitulace a celkové výpočty urychlují orientaci v nejžádanějších údajích knihy jízd.

Související stránky:

Nahoru Tisk Mapa stránek Naši partneři

Přečtěte si informace o zpracování osobních údajů (GDPR). Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Váš dotaz