Víte, že můžete Pohodu nebo Money provozovat i v cloudu? Bez starostí a se slevou.

 1. Otázky a odpovědi

Ježek STEREO 18 - otázky a odpovědi

Objednat Ježek STEREO

Dárky zdarma + aktualizace zdarma!

Pokud si Stereo koupíte v období září-prosinec, dostanete aktualizaci pro následující rok zdarma!
U mě můžete STEREO koupit za výhodných podmínek (dárky, sleva za Účto atd.). Součástí STEREA je EET.

Seznam otázek

 1. K čemu je mi Ježek STEREO?
 2. Je program vhodný právě pro mě?
 3. Není program příliš zastaralý?
 4. Jsou k nahlédnutí nějaké obrázky z aplikace?
 5. Na jakém počítači mohu STEREO Ježek provozovat?
 6. Mohl bych si program STEREO Ježek před koupením vyzkoušet?
 7. Co když budu potřebovat změnit chování programu?
 8. Co když mi funkčnost STEREA nebude stačit?
 9. Není STEREO nějaký šmejd?
 10. Nepotřebuji program na podvojné účetnictví, vedu daňovou evidenci.
 11. Je přechod z programu Účto od firmy Tichý & spol. na program STEREO obtížný?
 12. Mohu do STEREA importovat data z jiného účetního programu?
 13. Není mezi produkty STEREO Ježek a STEREO Kastner nějaká spojitost?
 14. Nenašli jste zde odpověď?

K čemu je mi Ježek STEREO?

Účetní program STEREO Ježek je určen pro vedení (podvojného) účetnictví. Je efektivním, komfortním a velmi spolehlivým nástrojem pro vedení kompletní účetní agendy. Obsahuje mj. předdefinovanou úplnou sbírku souvztažností, umožňuje libovolně upravovat účtovou osnovu, doplňovat analytické účty, opravovat účetní deník po celé účetní období, provádět nepovinné datové uzávěrky a mnoho dalších operací. Každý účetní jistě ví, jak důležitá a praktická je možnost vrácení účetní uzávěrky. Filozofie zadávání dat je prostá: každý papír, který se dostane do účtárny, se zadá do systému jen jednou a na jednom místě. Veškeré vazby se realizují automaticky. Ovládání je intuitivní a po krátkém seznámení jej zvládne každý.

Program umožňuje vedení účetní agendy včetně evidence DPH, evidence majetku, zboží a materiálu na skladech, mzdové agendy i správy korespondence. Vyniká značným komfortem a jednoduchostí ovládání, obsahuje nástroje pro snadné přizpůsobení vstupů a výstupů požadavkům uživatele.

Je program vhodný právě pro mě?

Pokud jste živnostník, malá nebo střední firma vedoucí podvojné účetnictví, je program určen pro Vás. Kromě podnikatelských subjektů jej mohou používat i rozpočtové a příspěvkové organizace, politické strany apod.

Není program příliš zastaralý?

Není. STEREO je pravidelně aktualizováno vzhledem ke změnám v účetní legislativě. Do aplikace jsou implementovány nové funkce zlepšující práci uživatelů. Důraz je zde kladen především na efektivní práci účetních, ne na moderní vzhled pro Windows a klikání myší. Počet uživatelů STEREA (cca 16 000) je přesvědčivým agrumentem o kvalitě programu.

Jsou k nahlédnutí nějaké obrázky z aplikace?

Zde se můžete podívat na několik obrázků (screenshotů) z demoverze STEREA. Po kliknutí na obrázek se obrázek zobrazí v plné velikosti. Zpět na tento text se vrátíte tlačítkem Zpět/Back v prohlížeči.

Na jakém počítači mohu STEREO provozovat?

Program pracuje pod operačním systémem MS-DOS a umožňuje sdílení dat na všech běžných typech sítí LAN. Bez problémů jej lze spouštět pod Windows XP/Vista/7/8/10.

Mohl bych si program STEREO Ježek před koupením vyzkoušet?

Informace o možnosti vyzkoušet si program STEREO Ježek najdete na samostatné stránce Demoverze.

Co když budu potřebovat změnit chování programu?

Nastavením různých parametrů programu snadno přizpůsobíte vlastnosti a chování programu účtované firmě, platným zákonům, požadavkům obsluhy i technickému vybavení počítače, zejména tiskárně. Jednoduše lze rozlišit účetnictví pro plátce a neplátce DPH, nastavovat změny hranic a sazeb daní a pojistného nebo např. podobu jednotlivých tiskových sestav.

Co když mi funkčnost STEREA nebude stačit?

K programu existují doplňkové moduly, které dále rozšiřují možnosti jeho uplatnění. Moduly poskytuje např. firma Truneček→. Jsou také pořádána různá školení pro uživatele tohoto programu poskytovaná výrobcem programu→.

Není STEREO nějaký šmejd?

Program používá již zhruba 15 000 uživatelů a je tedy jedním z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších ekonomických systémů u nás. Vývoj tohoto účetního programu začal před cca deseti lety a aplikace je neustále vyvíjena a vylepšována, přičemž jsou brány v úvahu především praktické potřeby uživatelů. Zájem uživatelů je jedním z nejlepších indikátorů kvality programu.

Nepotřebuji program na podvojné účetnictví, vedu daňovou evidenci.

V tom případě Vám doporučíme program Účto od firmy Tichý & spol. pro vedení daňové evidence.

Je přechod z programu Účto od firmy Tichý & spol. na program STEREO obtížný?

Není. Program Ježek STEREO má velmi podobné ovládání jako program Účto Tichý. Na vyžádání získáte zdarma převodní můstek pro převod vašich dat z programu Účto, takže můžete přenést data z Účta bez nutnosti je složitě a zdlouhavě přepisovat ručně. Převod dat je automatický bez nutnosti uživatelských zásahů. Podle Vašich voleb program sám převede a zařadí data do podvojného účetnictví STEREO Ježek. Stejně jako u programu Účto, je i program STEREO každoročně aktualizován, uživatelům je k dispozici tištěná příručka, technická podpora od výrobce, školení a další služby.

Mohu do STEREA importovat data z jiného účetního programu?

Ano, do programu lze importovat data například z aplikace Tichý Účto. STEREO také umožňuje exportovat a importovat data ve formátech DBF, TXT variabilní nebo TXT fixní.

Není mezi produkty STEREO Ježek a STEREO Kastner nějaká spojitost?

Ano je. Původním autorem aplikace STEREO pro DOS je firma Kastner software (dříve KJ software). Od roku 1996 na vývoji spolupracoval již také ing. Ježek. Od roku 1998 přešel vývoj STEREA pro DOS zcela do kompetence firmy Ježek software. Firma Kastner se zaměřila na vývoj aplikace STEREO Kastner pro Windows.

Nenašli jste zde odpověď?

Napište nám svoji otázku. Rádi Vám odpovíme.

Související stránky:

Nahoru Tisk Mapa stránek Naši partneři

Přečtěte si informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Váš dotaz